0

lat doświadczenia

0

zadowolonych klientów na całym świecie

Firma BDC Holland została założona przez inżyniera Johna Berkhuysena w roku 1976. Dzięki swojemu wykształceniu, zdolnościom oraz pracy w takich firmach jak Shell czy Akzo Nobel, pozyskał on doświadczenie i know-how, które wykorzystał w rozwijaniu BDC International. Dzięki niemu firma sprawnie wprowadziła swoje produkty i serwis inżynieryjny na rynek wiertnictwa nafty i gazu.

Chemia BDC
już od 1976

 • 1976 – 1991

  BDC szybko stało się rynkowym pionierem. Pierwsze ćwierćwiecze to dynamiczny rozwój firmy: wprowadzanie nowoczesnych rozwiązań na rynek oraz pozyskiwanie licznych patentów na środki chemiczne (stosowane do wierceń poszukiwawczych, jak i eksploracji węglowodorów). Kolejne lata zaowocowały przedsięwzięciami realizowanymi na terenie całego świata: w Polsce, Czechach, Niemczech, a także w Pakistanie, Kazachstanie, Iranie, Rep. Bałtyckich, Rumunii, Ukrainie i Rosji. W tym czasie spółka BDC Holland przekształciła się w BDC International.

 • 1991

  W 1991 założona została firma córka BDC International, tj. BDC Poland. Przedsiębiorstwo to stało się tym samym pierwszą tego typu polską firmą. Możemy śmiało mówić, iż od nas wszystko się zaczęło.

  Obecność na terenie Polski pozwoliła BDC International na zwiększenie ilości sprzedawanych materiałów poprzez aktywną sprzedaż swoich produktów na terytoriach Europy Środkowej i Wschodniej oraz Rosji.

 • 1991 – 2001

  Podobnie jak firma macierzysta, oddział polski rozpoczął swoją działalność od obsługi rynku wiertnictwa nafty i gazu.

  Na przełomie 2000 roku firma postanowiła powiększyć swoją ofertę produktową o materiały wiertnicze do innych typów wierceń, takich jak: wiercenia horyzontalne, wiercenia za wodą oraz wiercenia pod pompy ciepła. Na tym polu również udało się odnieść sukces, szczególnie na rynkach rosyjskim, polskim, izraelskim, oraz białoruskim.

 • 2001 – 2020

  Nasze materiały chemiczne są obecne na światowych rynkach, a cel ten osiągamy zarówno poprzez wysoką jakość oferowanych produktów, jak i ciągłe wsparcie techniczne, które jest nieodłącznym elementem naszej pracy.

  Reagując na potrzeby rynku stale tworzymy nowe produkty, jak również dostarczamy potrzebną wiedzę inżynierską, która pozwala zaoszczędzić czas i pieniądze naszych Klientów.

 • 2020 – obecnie

  Rok 2020 przyniósł zmianę w zarządzie firmy. Pozyskano nowe rynki i zdywersyfikowano sprzedaż o specjalistyczne polimery dla inżynierii cywilnej, granulaty PCV i oleje smarowe.

  Spoglądamy w przyszłość bazując na bogatej historii i stale dostosowujemy nasze rozwiązania do zapotrzebowań rynku i naszych Klientów.

MISJA I WIZJA BDC

Rozwiązania szyte na miarę przedsiębiorstw

Nasze rozwiązania znajdują swoje zastosowanie nie tylko w wielkich przedsiębiorstwach, ale także w małych, często rodzinnych firmach, zaopatrujących się w środki do wierceń studziennych, rdzeniowania, prac inżynieryjnych i wiertniczych, także pod pompy ciepła.

OFERTA USŁUG
GWARANCJA SUKCESU

Nowa technologia kluczem do podwyżaszania jakości

Wysokiej jakości środki wiertnicze sygnowane przez firmę Best Drilling Chemicals, jak i przez wielu innych producentów, których przedsiębiorstwo reprezentuje, były i są gwarancją pomyślności prowadzonych prac.

RÓŻNORODNOŚĆ BDC

Szeroka gama produktów chemicznych

Oferta BDC to nie tylko złoty środek dla wszelkiego rodzaju prac wiertniczych. Oferujemy szeroką gamę środków chemii organicznej i nieorganicznej, jak i środków stosowanych w wielu aplikacjach technicznych.

Oferta usług

Nasze produkty wspierają branże

 • HDD i mikrotunelowanie

  Działamy w branży technologii bezwykopowych od początku ich zaistnienia. Wprowadziliśmy na rynek unikalny system płuczkowy dla wszelkich instalacji liniowych – od najmniejszych do największych (przy użyciu wiertnic z przekraczającą 500 ton siłą uciągu). Operujemy w technologiach Direct Pipe, Mikrotunelingu i TBM, a nasze środki transportujące, smarne i flokulanty sprawdziły się w najbardziej wymagających warunkach.

  Więcej
 • INŻYNIERIA CYWILNA

  Inżynieria
  cywilna

  Rozwiązania o dobrych właściwościach izolacyjnych są niezbędne w pracach wykopowych, drogowych i hydrotechnicznych.Produkty do inżynierii cywilnej z serii Sealtonite w mieszaninie z bentonitem i piaskiem nabierają wyjątkowych właściwości izolacyjnych, znacznie lepszych od tradycyjnych mineralnych materiałów podkładowych. Spójna struktura żelowa zapobiega przedostawaniu się zanieczyszczeń do gleby, powietrza lub wody.

  Więcej
 • Nafta i gaz

  Dostarczamy środki do intensyfikacji wydobycia oraz do eksploatacji ropy naftowej i gazu ziemnego, a także środki cementacyjne. Oferujemy również środki do oczyszczania rurociągów, płyny wiertnicze oraz dodatki do olejów i materiały specjalne. Jesteśmy gotowi na dokładne przebadanie ropy i innych materiałów, dzięki czemu dobierzemy właściwe i dedykowane rozwiązanie techniczne.

  Więcej
 • Geotermia i studniarstwo

  Dostarczamy środki dla geotermii i studniarstwa, w tym: specjalistyczne polimery biodegradowalne, bentonity wiertnicze i środki uszczelniające w formie wałeczków bentonitowych. Naszych klientów wspieramy wiedzą techniczną i gamą środków chemicznych gotowych na każde warunki geologiczne.

  Więcej
 • Przemysł rafineryjny

  Oferujemy środki chemiczne używane na wszystkich etapach obróbki ropy naftowej. Dostarczamy m.in. odsalacze, demulgatory, środki zapobiegające powstawaniu osadów, inhibitory korozji, neutralizatory – bufory pH oraz neutralizatory siarkowodoru. W naszej ofercie mamy również chemikalia do innych zastosowań, takich jak: uzdatnianie wody, oczyszczanie przepracowanych olejów, odpienianie, usuwanie kamienia i kontrola parafin.

  Więcej
 • Gospodarka odpadami

  Wprowadziliśmy na rynek innowacyjne systemy oczyszczania płynu wiertniczego. Urządzenia te pomagają zarządzać produkowanymi podczas przewiertu odpadami i skutecznie poprawiają zużycie materiałów eksploatacyjnych. Dzięki temu koszty zakupu materiałów płuczkowych oraz koszty utylizacji płynu wiertniczego są znacznie niższe.

  Więcej

Światowa marka BDC

Od 46 lat docieramy w różne regiony świata. Holandia, Niemcy, Rosja – to tylko przykłady państw, z którymi mamy przyjemność współpracować. Stale rozwijamy swój obszar działalności i jesteśmy gotowi na nowe wyzwania.