Strona Główna / produkty

Produkty i rozwiązania techniczne dla branży nafty i gazu towarzyszą nam od początków istnienia firmy BDC. Dokładne badania i uwzględnianie indywidualnych właściwości zlecenia, pozwalają na dobór najlepszych rozwiązań technicznych. Dostarczamy środki do intensyfikacji wydobycia oraz do eksploatacji ropy naftowej i gazu ziemnego, a także środki cementacyjne. Oferujemy środki do oczyszczania rurociągów, płyny wiertnicze oraz dodatki do olejów i materiały specjalne.


Materiały dla przemysłu naftowego i gazownictwa


Polimery

Komponenty płynów wiertniczych

Dostarczamy wszelkiego rodzaju środki zwiększające lepkość, materiały powierzchniowo czynne, reduktory filtracji, stabilizatory łupków, środki smarne i wiele innych produktów, które są składowymi płuczek dla głębokich wierceń pionowych.

Sprawdź ofertę
Materiały BDC dla cementów

Środki cementacyjne

Dysponujemy specjalistycznymi dodatkami do cementów. W asortymencie znajdują się m.in.: opóźniacze wiązania, materiały zmniejszające filtrację zaczynu, upłynniacze, odpieniacze, jak i produkty zapobiegające migracji gazu.

Sprawdź ofertę
Środki LCM

Materiały likwidujące ucieczki płuczki

Oferujemy profesjonalne środki LCM, które rozwiązują problemy z cyrkulacją płuczki w otworach wiertniczych. Materiały likwidujące ucieczki płuczki to zmielone do odpowiednich średnic, produkty naturalnego pochodzenia. Dodawane są do płynu wiertniczego we właściwych formach i rozmiarach dla istniejących warunków geologicznych oraz receptury płynu.

Sprawdź ofertę
Materiały obciążające

Środki do obciążania płuczki

Polecamy wysokiej jakości materiały obciążające płuczki – Baryt oraz Hematyt, które charakteryzują się odpowiednią gęstością i ciężarem właściwym.

Sprawdź ofertę

Środki wspomagające wydobycie węglowodorów

Zapewniamy specjalne środki, które wspomagają wydobycie węglowodorów. Wśród nich dostępne są inhibitory korozji, demulgatory, środki pieniące i odpieniacze. Posiadamy również rozpuszczalniki i inhibitory parafin, rozpuszczalniki i inhibitory osadów oraz dodatki do pary wodnej i neutralizatory siarkowodoru i merkaptanów.

Sprawdź ofertę

Materiały do intensyfikacji wydobycia węglowodorów

Podczas wydobywania węglowodorów niezastąpioną rolę pełnią środki do stymulacji. Oferujemy: środki do płynów szczelinujących na bazie ropy i na bazie wody, środki do zabiegów kwasowania, środki do kontroli wydobycia wody oraz środki do kontroli zapiaszczenia.

Sprawdź ofertę

Sprawdź produkty dla pozostałych branż