Materiały bentonitowe

Strona Główna / Materiały bentonitowe

Bentonit to jeden z najbardziej wszechstronnych materiałów. Wykorzystywany w wielu dziedzinach przemysłu, stał się reprezentantem środków chemicznych do wiertnictwa. W opracowaniu najlepszych mieszanek bentonitowych, poświęciliśmy wiele lat nieustannych badań. W laboratoriach BDC powstały doskonałe mieszanki polimerowo-bentonitowe. Gwarantem ich sukcesu jest odpowiednie złoże charakteryzujące się wysoką zawartością montmorylonitu oraz dobrane dodatki polimerowe, dopasowane pod względem fizyko-chemicznym.

Bentonity BDC


Nafta i Gaz

Bentonit wiertniczy

W naszej ofercie znajdują się mieszanki dla wierceń nafty i gazu, geotermii i wierceń za wodą. Dostępne są materiały wg standardu OCMA/API oraz specjalna kompozycja Swellgel SW (SWDC) do płynów wiertniczych opartych na wodzie słonej, a także całkowicie wolny od dodatków chemicznych, w 100% czysty bentonit Swellgel PF.

Sprawdź ofertę
HDD

Bentonit polimeryzowany

Dostarczamy polimeryzowane bentonity z serii All-in-One Bag, które wyróżniają się wysoką wydajnością i szybką dyspersją. Za pośrednictwem koncentracji produktu na 1m³ wody, idealnie sprawdzają się do regulowania parametrów reologicznych płynu wiertniczego. Dzięki wykorzystaniu nowej technologii, tworzymy najwyższej jakości, bezobsługowe mieszanki, które potrafią sprostać każdym warunkom gruntowym.

Sprawdź ofertę
Mikrotunelowanie, Direct Pipe

Bentonity dla wielkich średnic

Bentonity stworzone na duże projekty inżynieryjne są dostarczane w big bagach lub w silosach. Szybko dyspergują i zachowują stałość parametrów. Tworzą znakomite płyny transportujące i zmniejszające tarcie. Są kompatybilne ze środkami smarnymi i flokulantami. Idealne dla wielkich średnic i dużych odległości w realizowanych przewiertach.

Sprawdź ofertę

Sprawdź nasze pozostałe produkty