Inżynieria cywilna

Strona Główna / produkty


W BDC oferujemy chemiczne produkty specjalne dedykowanie dla działań inżynierii cywilnej, która zajmuje się m.in. budową i utrzymaniem infrastruktury użytku publicznego na dużą skalę. Inżynieria cywilna obejmuje swoim zakresem: drogi, mosty, linie kolejowe, lotniska, porty, tamy, groble, kanały, budowle ziemne i wiele innych. Jest to dziedzina inżynierii ingerująca w fizyczną rzeczywistość, tak aby znaleźć najlepsze rozwiązanie dla ludzkich potrzeb.


Chemia do uszczelnień


Polimer do uszczelnień mineralnych

Sealtonite

To rozwiązanie chemiczne, które jest kluczowym składnikiem izolacji ziemnych. Sealtonite jako specjalistyczny komponent techniczny doskonale sprawdza się przy wznoszeniu efektywnych uszczelnień mineralnych, podczas budowy składowisk odpadów terminali zbiornikowych, a także przy obiektach przemysłowych i wszelakiego rodzaju infrastrukturze.

Sprawdź ofertę
Bentonit do wypełnień mineralnych

Bentonity

Bentonit sodowy to uniwersalny produkt, który charakteryzuje się doskonałymi zdolnościami pęczniejącymi i parametrami absorpcji – potrafi pochłonąć kilkakrotnie więcej wody niż sam waży. W rezultacie bezpośrednio wpływa na plastyczność, odporność na uszkodzenia oraz pęknięcia wypełnienia mineralnego. Warstwy uwodnionego bentonitu sodowego w połączeniu z Sealtonite tworzą skuteczne bariery dla przepływu cieszy. Powstały w ten sposób hydrożel staje się skuteczną izolacją gruntową.

Sprawdź ofertę
BENTONIT DO IZOLACJI PRZECIWWODNEJ

Maty bentonitowe

W ofercie BDC znajduje się bentonitowa mata hydroizolacyjna, stosowana jako izolacja przeciwwodna. Za szczelność jej materiału odpowiada granulat bentonitowy umieszczony między geowłókniną i geotkaniną polipropylenową.

Sprawdź ofertę
Wypełniacze

Mieszaniny samoutrwardzalne

To specjalne mieszaniny samoutwardzalne zapewniające jednolite i szczelne wypełnienie przestrzeni pierścieniowych w HDD, mikrotunelowaniu oraz przy wierceniu geotermii (pionowego wymiennika ciepła – tzw. pompy ciepła). Mieszaniny wypełniające stabilizują ścianę otworu, minimalizują zjawisko osiadania gruntu, zapewniają ochronę przed dopływem wód gruntowych oraz właściwy poziom przewodności cieplnej.

Sprawdź ofertę

Sprawdź produkty dla pozostałych branż